معرفی سایت چِگ دات کام

در برگه میخواهیم سایت chegg.com را معرفی نماییم. به جرات می توان گفت که این سایت بیشترین خدمات ممکن را به چامعه دانشجویی دنیا ارائه می کند. خدماتی مانند فروش و اجاره کتاب، آموزش مباحث تخصصی علمی توسط افراد متخصص (پرسش از کارشناس) و ارائه حل تمرینات کتاب های دانشگاهی برخی از خدمات این سایت می باشند. هزینه هر کدام از این خدمات به صورت مجزا می باشد. البته بیشتر دانشجویان دنبال “حل تمرینات” یا همان “chegg study” هستند. لیست این حل المسائل ها را اینجا به تفکیک رشته های میختلف می توانید ببینید.

هزینه دسترسی به بخش حل المسائل های برابر ۱۴٫۹۵ دلار (گاها ۱۹٫۹۵ دلار) و به صورت ماهانه می باشد و میتوان توسط کارت های بانک بین المللی پرداخت نمود. البته پرداخت این هزینه برای دانشجویان ایرانی نه مقرون به صرفه است و نه به راحتی قابل پرداخت است. علاوه بر این مسائل، این سایت سیاست های امنیتی شدید دارد؛ به عنوان مثال حساسیت خیلی بالایی رو تغییر آی پی دارد. به عنوان مثال چنانچه یکبار با آی پی امریکا وارد اکانت “chegg study” خود شوید و بار دیگر با آی پی ایران وارد شوید، سایت chegg با تصور استفاده چندکاربره در چند روز اکانت شما را مسدود می نماید. متاسفانه در صورت تمایل به عضویت در این سایت از داخل ایران، برای پرداخت حق عضویت بایستی از آی پی خارجی استفاده نمایید و یا از یک شخص مقیم خارج از ایران استفاده نمایید که در هر دو صورت قوانین سایت را نقض نموده اید و مطابق قوانین اکانت شما مسدود خواهد گردید.

پس چه باید کرد؟

تلاش ما در این سایت بر این خواهد بود که بر این مشکلات چیره شویم و تا آنجا که ممکن است دسترسی شما را به “حل المسائل های سایت chegg” فراهم کنیم.